Historia

Firma sprzątająca "CZOS & EURO-CZOS & CZOS-BIS" Lider na terenie: Poznań i Wielkopolska

Historia

Działalność Konsorcjum Sprzątające "CZOS & EURO-CZOS & CZOS-BIS", sięga roku 1977, kiedy to późniejsza właścicielka firmy "CZOS-BIS" p. Hanna Wieruszewska, rozpoczęła prace w charakterze sprzątaczki na terenie różnych obiektów a następnie na stałe w Firmie "Hydrobudowa-Poznań".

Razem z mężem - Andrzejem Wieruszewskim, późniejszym właścicielem Firmy    "CZOS" sprzątali popołudniami biura W/W Firmy.

Rodzicom pomagał jak umiał najlepiej ich 2 letni wówczas syn - Łukasz Wieruszewski - późniejszy właściciel Firmy "EURO-CZOS".

Trwało to do roku 1991; w tym czasie p. Hanna Wieruszewska prowadziła dodatkowo "Zakład Krawiecki- szycie i modelowanie firan i zasłon", a jej mąż Andrzej Wieruszewski pracował na etacie jako konstruktor a później jako pracownik Poczty Polskiej.

Po roku 1991 otworzyły się możliwości pracy nie tylko na jednym etacie (przedtem było to zabronione) - małżeństwo Państwa Wieruszewskich sprzątało niekiedy 3, 4 Firmy, począwszy od godz. 4,00 rano aż do godzin późno wieczornych (również w święta i weekendy).

Łukasz Wieruszewski będąc na drugim roku studiów od marca 1998 roku, pracował jako kierownik do spraw marketingu a następnie dyrektor w innej firmie sprzątającej.

W roku 1998 Hanna i Andrzej Wieruszewscy postanawiają założyć własną Firmę. Od 11.V.1998 rozpoczęła działalność Firma Sprzątająca" CZOS", zajmująca się kompleksowym sprzątaniem Firm.

Początkowo utrzymywaliśmy czystość na terenie 4 przedsiębiorstw, jednak w wyniku rozwoju działalności podpisywano umowy z kolejnymi klientami. Firma "CZOS" wygrywała przetargi na sprzątanie min.: "Urzędu Skarbowego", "Aquanetu", a także prestiżowych obiektów klasy A - biurowiec "PGK-Centrum" czy "Delta" w Poznaniu.

Miało to miejsce wtedy, gdy do Firmy "CZOS" dołączył syn - Łukasz Wieruszewski, który po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania i marketingu rozwinął działalność Firmy "CZOS".

Wynikiem rozwoju działalności było powstanie w roku 2004 - Firmy "EURO-CZOS" Łukasza Wieruszewskiego a następnie w roku 2007 - Firmy "CZOS-BIS" której właścicielką jes Hanna Wieruszewska.

Obecnie Konsorcjum zatrudnia 52 pracowników oraz utrzymuje czystość na terenie 49 firm z terenu Poznania i województwa wielkopolskiego.

Konsorcjum jest laureatem konkursu im. Hipolita Cegielskiego i posiada Certyfikat " Dobre bo polskie".

Zarząd regularnie bierze udział w szkoleniach z zakresu profesjonalnego utrzymania czystości i zdobyta wiedzę przekazuje pracownikom.

DrukujE-mail

Kontakt

Konsorcjum Sprzątające

"CZOS & EURO-CZOS & CZOS-BIS"

tel.: +48 502 409 410

tel. 602 272 554
tel. kom. 604 431 762